časopis o norské literatuře
1. Lars Saabye Christensen - Halvbroren (Nevlastní bratr)
2. Åsne Seierstad - Bokhandleren i Kabul (Knihkupec v Kábulu)
3. Linn Ullmann - Nåde (Milost)
4. Niels Fredrik Dahl - På vei til en venn (Na cestě k příteli)
5. Karin Fossum - De gales hus (Dům bláznů)
6. Jan Kjærstad - Tegn til kjærlighet (Znamení lásky)
7. Anne Karin Elstad - Fri (Svobodná)
8. Karin Fossum - Jonas Eckel
9. Merete Morken Andersen - Hav av tid (Moře času)
10. Linn Ullmann - Når jeg er hos deg (Když jsem u tebe)
(převzato ze serveru www.forfatterne.net, žebříček je sestaven podle záznamů všech knihoven v Norsku)
Merete Morken Andersen(ová) - (* 1965) v 90. letech byla redaktorkou literárního časopisu Okno (Vinduet), také působila jako redaktorka v nakladatelství Aschehoug. V současné době je literární kritičkou a spisovatelkou. V románu Moře času (Hav av tid) staví autorka své hlavní hrdiny do situace, kdy jejich šestnáctiletá dcera spáchá sebevraždu, a oni musejí společně překonávat bolest.
Lars Saabye Christensen - viz jeho medailon v lexikonu
Niels Fredrik Dahl - (* 1957) debutoval v roce 1988 sbírkou básní. Inspiraci pro prostředí, v němž se odehrává jeho román Na cestě k příteli (På vei til en venn) našel v novinách, ve kterých náhodou narazil na zmínku o ruském cirkusu. Dahl, který je manžel Linn Ullmannové, také píše texty k jazzovým skladbám, je redaktorem básnické řady a momentálně i spisovatelem na volné noze.
Anne Karin Elstad(ová) - (* 1938) patří k nejprodávanějším norským autorům. Původním povoláním je učitelka, v roce 1976 debutovala historickým románem Lidé v Innhaugu (Folket på Innhaug), od té doby se živí psaním. Bydlí v Oslu. Kniha Svobodná (Fri) je součástí románového cyklu, v němž sledujeme vývoj hrdinky Julie. Ústředním tématem v knihách Elstadové jsou mezilidské vztahy, hlavními hrdinkami bývají většinou ženy.
Karin Fossum(ová) - (* 1954) pracovala v nemocnici, domově důchodců a v odvykacím středisku pro narkomany. V roce 1974 jí vyšla první básnická sbírka Snad zítra (Kanskje i morgen). Od té doby jí vyšlo mnoho básnických sbírek, povídkových knih i kriminálních románů. V žebříčku má dva tituly: Dům bláznů (De gales hus) z roku 1999, který se odehrává v psychiatrické léčebně v 70. letech, a nejnovější román Jonas Eckel z roku 2002.
Jan Kjærstad - (* 1953) vystudoval teologii na Univerzitě v Oslo. V druhé polovině 80. let byl redaktorem literárního časopisu Okno (Vinduet). Je autorem mnoha románů a patří k nejuznávanějším norským spisovatelům, zřejmě nejslavnější je jeho trilogie Objevitel (Oppdageren, 1999), Dobyvatel (Erobreren, 1996) a Svůdce (Forføreren, 1993). V roce 2001 získal Cenu Severské literární rady.
Åsne Seierstad(ová) - (* 1970) novinářka a spisovatelka žijící v Oslu studovala ruštinu a španělštinu. V 90. letech pracovala jako korespondentka Arbeiderbladet v Rusku a v Číně, v posledních letech pracuje v norské televizi, kde mimo jiné točila reportáže o Kosovu, Afgánistánu a Iráku. Ve své prvotině Zády ke světu. Portréty ze Srbska (Med ryggen mot verden. (Portretter fra Serbia)) z roku 2000 popisuje osudy kosovských Albánců. Ve své druhé knize Knihkupec z Kábulu (Bokhandleren i Kabul) dává čtenářům nahlédnout do světa obyčejných Afghánců po pádu Talibanu. Tato kniha získala Cenu norských knihkupců za rok 2002
Linn Ullmann(ová) - (* 1966) spisovatelka, kritička a novinářka, píše pro Dagbladet. Debutovala v roce 1998 knihou Než usneš (Før du sovner), která byla přeložena do třiceti jazyků. Ve své zatím poslední knize Milost (Nåde) se zabývá tématem eutanazie.